Firmast

........................................

Rakvere tekstiilifirma OÜ Liliina on 1945. aastal moodustatud Virumaa Tarbijate Kooperatiivide Maakondliku Liidu Tööstuskombinaadi mantlipärija. Kui 1947. aastal võeti kodustöölisena tööle üks silmkoekuduja, siis täna on ettevõtte nimekirjas 40 inimest. Nii varrastel kudujaid kui ka kangruid. 1992. aastasl aga moodustus TK Rakvere koosseisu iseseisev ettevõte - Tekstiilivabrik, mille ETK müüs 1995. aastal eraomandisse. Ostjaks aktsiaselts Liina. Täna on ettevõte nimi osaühing Liliina.

Meie põhilised tegevusalad on linasest ja puuvillasest lõngast kangaste kudumine ja sellest sisustus- ning saunatekstiilide õmblemine. Aastas koome 60 km kangast masintelgedel ja 2,5 km käsitelgedel. Selleks kulub 15 tonni puuvillast ja 11 tonni linast lõnga. Põhilised tehnilised ressursid on 13 masintelge, 6 käsitelge ja 22 õmblusmasinat. Ettevõttes töötab tänasel päeval üle kolmekümne inimese.

Liliinal on väga suur toodete sortiment: erinevate mustrite ja värvidega linikud, käterätikud, laudlinad, aplikatsioonidega põlled, lauamatid, saunatekstiilid jne. Meie tooted aitavad teil kodu huvitavaks ja hubaseks muuta. Hoiame aus ka vanu Eesti käsitöötraditsioone ning kasutame linikute kudumisel vana tehnoloogiat. Kasutuses on ka saja aasta vanused käsiteljed.

Täielikult erakapitalil põhineva OÜ Liliina kogemustepagas omas valdkonnas on suur. Meie naturaalsest lõngast valmistatud toodangut võib leida nii Soome, Rootsi, Taani, Norra kui ka Saksamaa poelettidelt. Eestis müüakse Liliina tooteid kõigis suuremates käsitööpoodides. Vabrikupood Liina asub Rakveres Jaama ja Võidu tänava nurgal.

 

.